Poznávací výlet

hrad HelfštýnV sobotu 29.5.2010 jsme vyrazili za poznáváním krás Moravy.

Již v ranních hodinách jako mnohočetná skupina výletníků jsme se nechali odvézt naším velmi zkušeným panem řidičem Radkem do města Lipník nad Bečvou. Zde nás čekala prohlídka historického města,  kde jsme zhlédli spoustu pěkných památek.  Počasí nám přálo a proto jsme pokračovali v naplánovaném programu.

Další kulturní částí byla návštěva hradu Helfštýn.

Po občerstvení naší výpravy a po lehkém odpočinku na nás čekal pan průvodce, který nám velmi humorně podal historii této obrovské usedlosti. Mohli jsme si zde prohlédnout krásné kovářské výrobky, výrobnu mincí a vystoupat na Husitskou věž, odkud byl pěkný výhled po krajině.

Po načerpání všech informací jsme pokračovali v programu a přesunuli jsme se do Rožnova pod Radhoštěm. Zde část výletníků vystoupilo a šli si prohlédnout Valašské muzeum a my jsme pokračovali dále na Pustevny. Zde jsme ukončili cestování autobusem a začali jsme šlapat jak se říká „po svých“. Rovnou jsme zamířili na výstup k soše Radegastu. Cesta utíkala rychle v tak krásné přírodě. Samozřejmě jsme neskončili jen u sochy, ale pokračovali dále k poutní kapli Cyrila a Metoděje.

Po prohlédnutí těchto krásných památek jsme se spokojeně vraceli k autobusu a jeli zpět do Rožnova  „posbírat“ zbylé osazenstvo naší výpravy. Po tak krásném dnu jsme se všichni spokojeně vraceli domů.

Touto cestou bych chtěla poděkovat za všechny zúčastněné pořadatelům Mirkovi Vahalovi a Jendovi Kleinovi a těšíme se, co si pro nás přichystají pro příští rok.

Na fotky se můžete podívat zde.

Vlasta Matušková.

Print Friendly, PDF & Email
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.