Kolektiv mladých hasičů Šitbořice

V současné době působí v SDH Šitbořice kolektiv mladých hasičů , který má 29 členů. Z toho je sedm dorostenců, pět starších a sedmnáct mladších žáků. Všech sedmnáct mladších žáků jsou však úplní nováčci, kteří ještě ani řádně necvičili ani nezávodili. Bohužel téměř polovina z nich již letos dosáhne věku starších žáků. V tomto stavu se bude vedoucím mládeže jen obtížně sestavovat družstvo mladších žáků a podobné to bude i s dorostem.

Snad jen se staršími žáky by neměl být problém. Teď záleží už jen na vedoucích mládeže zda se jim podaří děti zaujmout aby u tohoto sportu vydržely a dosahovaly dobrých výsledků

První malou zkouškou nových členů byl závod v uzlování v Perné. Tam se našemu nejlepšímu družstvu podařilo obsadit 4. místo v kategorii mladších žáků , což by mohl být vzhledem k nezkušenosti dobrý začátek. Doufejme že se jim požární sport zalíbí a vychováme si v nich i dobré budoucí nástupce.

Stanislav Hanák