110 let hasičů v Šitbořicích

Ve dnech 10. – 11. května 2008 se uskutečnila oslava 110 let od založení Dobrovolné jednoty hasičské (tak zněl původní název). Při této slavnostní události bylo slavnostně posvěceno nové zásahové vozidlo, které jsme obdrželi koncem roku 2007 a nový slavnostní prapor. Autorem návrhu je Ing. Josef Zelinka.

V sobotu byl v hasičské zbrojnici Den otevřených dveří a odpoledne pak na místním hřbitově byla uctěna památka všech zemřelých hasičů. Večer pak proběhla slavnostní schůze, kde bylo zhodnoceno dosavadních 110 let a předány ocenění a vyznamenání.

V neděli dopoledne Otec Jiří Topenčík při mši svaté požehnal novému zásahovému vozidlu a slavnostnímu praporu. Této akce se osobně zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje pan Stanislav Juránek, který nás pak poctil svou návštěvou v hasičské zbrojnici, kde si prohlédl historické fotografie, vystavenou techniku a na památku své návštěvy se podepsal do kroniky. Odpoledne před místní radnicí proběhly ukázky naší techniky, staré i té nejnovější při ukázce hašení požáru.

Závěrem ještě několik slov k novému praporu, který stál nemalou finanční částku, ale který právem můžeme nazývat naším, neboť z většiny na něj finančně přispěli samotní členové sboru. Do sbírky na jeho pořízení přispělo i několik spoluobčanů, kterým bychom chtěli za jejich příspěvek poděkovat. Náš prapor pořízený při příležitosti 110 let založení sboru je symbolem naší historie, jednoty a ochoty pracovat. Na fotky se můžete podívat zde.