Pálavský záchranář

Vodní záchranná služba místní skupina Nové Mlýny ve spolupráci s Yacht Club Dyje, sportovní středisko Pavlov a hasiči Hustopeče pořádají

1. ročník prázdninového závodu (nejen) záchranářů

Pálavský záchranář

Pořadatel: Vodní záchranná služba ČČK MS Nové Mlýny Yacht Club Dyje,sportovní středisko Pavlov a Hasiči Hustopeče
Termín: 10.7. 2011
Místo: Yacht Club Dyje, sportovní středisko Pavlov
Závody: Dopolední Novomlýnský mazec:1/ Pavlovský tahoun

2/ Věstonické vařečky

3/ Novomlýnská kosa ? obojživelný vytrvalostní závod jednotlivců

Odpolední Novomlýnský triatlon

(200 m plavání, 20 km kolo, 1250 m běh)

zvláštní designová soutěž závodníků ?O nejhezčí vařečku? použitou v závodě Věstonické vařečky

Kategorie: A-mužiB-ženy

C-děti s rodiči

Přihlášky: Nejpozději do 26.6.2011 do 12:00 na: soptik300@seznam.cz aturinr@seznam.cz. Do přihlášky je nutno uvést jméno a příjmení závodníka, rok narození, telefon a e-mail.

Odhlášení proveďte do 31.6.2011.

Kontaktní osoby:

triatlon: Karel Jatel, soptik300@seznam.cz, tel: 603 322 139

vodní disciplíny: Ing. Radek Turin, turinr@seznam.cz, tel: 606 794 669

Maximální počet závodníků je prvních 50 přihlášených.

Ubytování:Strava: Zajišťují si účastníci samostatně. Nabídku ubytovacích kapacit v areálu Yacht clubu je možno dohodnout se správcem Yacht clubu panem Kovářem, tel: 724 040 460, spravce@ycdyje.cz s dostatečným časovým předstihem a nebo Hotel Pavlove-mail: recepce@hotelpavlov.cz, tel: 519 324 246, mob: 602 511 905.

Stravu si každý účastník zajišťuje samostatně.

Startovné : 100,- Kč dopolední část100,- Kč odpolední část

150,- Kč oba závody

startovné bude vybíráno před započetím závodu v hotovosti

Program:
  • 08:30 – 9:00 hodin: porada rozhodčích a technické skupiny
  • 09:00 – 09:30 hodin: prohlídka závodiště, instruktáž
  • 09:45 – 14:00 hodin -soutěž ve vodních disciplínách Novomlýnský mazec
  • 14:00 – 15:30 hodin: oběd, přestávka
  • 15:30 – 15:50 hodin: instruktáž, příprava depa pro kola
  • 16:00 hodin: start odpoledního Novomlýnského triatlonu
  • 19:00 hodin: předpokládaný konec, vyhlášení výsledků v YC
  • 19:30 hodin: večeře, volná zábava
Start a disciplíny: Novomlýnský mazec(vodní disciplíny)

1/ Pavlovský tahoun

tažení zátěže ve vodě po vyznačené trati (cca 50-70m)

2/ Věstonické vařečky

sprint na surfovém plováku pomocí max. 2 vařeček (nejlépe vlastních) po vyznačené trati (cca 100-150m)

3/ Novomlýnská kosa

kombinovaná vytrvalostní obojživelná disciplína: 200m plavání se záchranným pásem + 300m běh s pásem + 200m jízda na surfovém plováku

Novomlýnský triatlon

(plavání-kolo-běh)

Start bude hromadný. První disciplína plavání. Nástup do vody pláž před stanicí VZS. Trať plavání bude vyznačena bójkami. Po uplavání 200m následuje disciplína na kole- 20km okolo 3.vodní nádrže. Směr jízdy- od Yacht Clubu výjezd na silnici a zabočit vpravo. Po silnici cca 2km směr Dolní Věstonice. U penzionu U Langrů odbočit ze silnice na hráz k vodní nádrži. Po hrázi nádrže pokračovat až k obci Strachotín, kde následuje přejezd silnice a dál pokračovat po hrázi vodní nádrže cca 15km. Poslední úsek tratě do cíle Yacht Clubu, vede po silnici cca 2km. Po dojezdu do Yacht Clubu závodník odloží kolo v prostoru startu. Kolo nutno uzamknout. Poté je možno nastoupit ke 3.disciplíně- běh 1250m na Hotel Pavlov, kde je cíl závodu. Na terase hotelu bude připraveno občerstvení., případně budou ošetřené drobné šrámy (snad ne). Po odpočinku přesun po svých zpět na Yacht Club. Tam bude provedeno ukončení závodu a vyhlášení výsledků.

Vybavení soutěžícího:
  • triatlon: Sportovní outfit dle vlastního uvážení a dle počasí. Kolo dle vlastních možností.
  • Věstonické vařečky: 2 vařečky
  • Novomlýnská kosa: 1 univerzální boty do vody a běh
Bezpečnostní opatření:
  • Každý soutěžící v cyklistické části triatlonu musí mít po celou dobu připevněnu přilbu, jinak bude diskvalifikován. V případě nedodržení této podmínky si organizátoři závodu vyhrazují právo nepustit závodníka na trať.
Diskvalifikace:
  • neuposlechnutí pokynů rozhodčích
  • nedodržení stanovené trasy
  • jízda bez přilby v cyklistické části
  • nedovolená podpora a pomoc
  • porušení zásad fair-play
  • ztráta dítěte při závodu
Různé:
  • triatlon: čas se začíná měřit na pokyn startéra a končí, když závodník dorazí do cíle ?hotel Pavlov
  • informace o diskvalifikacích bude také zveřejněna při vyhlášení výsledků
  • při podání protestu nebo odvolání bude složena finanční částka (kauce) v hotovosti ve výši 500,- Kč
  • protest či odvolání se podává k pracovnímu štábu, rozhoduje hlavní rozhodčí příslušné disciplíny
  • pořadatel si vyhrazuje změnu časového harmonogramu či zrušení závodu bez náhrady
  • pořadatelé nezodpovídají za ztrátu neuzamčených kol v průběhu závodu Novomlýnský triatlon.
Ceny
  • každý účastník obdrží pamětní list
  • vítězové kategorií Novomlýnský mazec obdrží diplom, pohár a medaili
  • vítězové kategorií Novomlýnský triatlonu obdrží diplom, pohár a medaili

Organizační štáb závodu: Ředitel závodu: Ing.Alois PražákŘeditel soutěže a hlavní rozhodčí Novomlýnský mazec: Ing. Radek Turin, DiS.

Ředitel soutěže a hlavní rozhodčí Novomlýnský triatlon: Karel Jatel

Prezentace, vyhlášení vítězů: Milena Baťková, DiS.,

Technické zabezpečení: Vít Bravenec, Jiří Zíma

Bezpečnostní opatření na komunikacích: Josef Zemek

Rozhodčí, zabezpečení na vodě a na trati: členové VZS N-M, SDH

Zdravotní zabezpečení: MUDr. Barbora Zuchová, Radka Vyskočilová

Pracovní štáb, týlové zabezpečení: Ing. Stanislav Hrdlička

Propagace a mediální prezentace: Ing. Radek Pešák

Design: Němeček Marcel, Jiří Nevídal

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.