O plucárek Štengaru

SDH Šitbořice Vás srdečně zvou na soutěž hasičů v požárním výjezdu

O plucárek Štengaru

Memoriál Zdeňka Fialy

Soutěž se koná v sobotu 15. července 2017 na hřišti za sokolovnou

Kategorie: muži do 40 let, starší hasiči nad 40 let a ženy, 7 členů družstva

Časový plán: 13:00-13:30 příjezd

13:45 nástup

14:00 zahájení soutěže

Nářadí: PS 8, PS 12 nebo jiný historický stroj, dopravní automobil

2 savice délky 2,5 m a průměru 110

sací koš s klapkou, ventilové lanko na koš s karabinou, vázací lanko na savice

2 ks – hadice B75, 4 ks – hadice C52, rozdělovač, 2 proudnice

Ústroj: pracovní stejnokroj PSII, zásahová obuv, zásahová helma ( ženy můžou být ve sportovním , obuv tenisky)

Provedení výjezdu:

Družstvo zasedne ke stolu. Po odstartování vypije každý člen družstva připravené 0,3l piva, pita nebo limonády, nasadí si helmu a postupně všichni sjedou po skluzavce k připravenému vozidlu. Po nasednutí všech členů do vozidla vyrazí řidič k vodnímu zdroji. Po příjezdu k vodnímu zdroji družstvo vydělá nářadí a začne provádět útok. Sací vedení musí být smontováno a připojené ke stříkačce, uvázáno jak lano na koš tak ventilové lano na savici, pak se může ponořit do nádrže a strojník může začít sát. Po ponoření sacího vedení uváže košař ventilové lano na stroj. Dopravní a útočné vedení se roznáší a rozvinuje. Srážení terčů se provádí ze žebříků a musí být provedeno přes horní hranu stojanu. Stříkání na terč nesmí být zahájeno dříve než bude člen družstva na žebříku u proudnice jištěn druhým členem družstva a to tak že bude držet hadici a nohou se bude zapírat o 1. stupeň žebříku.

Ženy budou mít stříkačku nachystanou u vodního zdroje a na terč budou stříkat ze země.

Trestné sekundy:

10 sekund: nevypítí nápoje až do dna, sání před ponořením savic, neuvázání lana na stroj , špatné rozvinutí hadic, stříkání na terč před jištěním.

20 sekund: Nesjetí člena družstva po skluzavce, sražení terče pod horní hranou stojanu, sražení terče jiným proudem, nejištění proudu 2. členem družstva.

Plusové sekundy:

20 sekund: člen družstva starší 70 let.

Pro lepší představu jak probíhá útok na stánkách www.hasicisitborice.cz v sekci naše videa je záznam z loňského ročníku.

Soutěž není pojištěna, každé družstvo soutěží na vlastní nebezpečí, startovné 200 kč.

Občerstvení zajištěno.

Přihlášky zasílejte na email kanaantonin@seznam.cz.tel.776623105 a nebo hasicisitborice@email.cz

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.