Mladí hasiči

Scházíme se pravidelně každý týden v hasičské zbrojnici a když nám nepřeje počasí, tak v tělocvičně místní základní školy. V teplých měsících se převážně připravujeme na závody v požárním sportu. Na podzim si procvičujeme znalosti a dovednosti, které potřebujeme k závodu požární všestrannosti, kterým se každý rok otevírá nový ročník celoroční hry PLAMEN. V zimě hrajeme různé hry, chodíme sportovat a nebo plavat do bazénu. Připravujeme se k získání odznaků odborností mladého hasiče.

deti

Mladé hasičky

Během celého roku jezdíme na různé výlety. Nejlepší je však léto, kdy je nejvíce plánovaných akcí (koupaliště, tábory, soustředění, exkurze, táboráky a jiné). V zimě trénujeme uzly a připravujeme se na „odborky“. Některé brigády si organizujeme i sami např. úklid hasičárny, hrabání listí a umývání oken. Někdy se sice musíme hodně přemlouvat, ale o to více se u nich pobavíme.
Jsme rádi , že u hasičů můžeme být a jsme skvělé družstvo. Náš tým je sehraná jednička.

Naše báseň:

Světová sestava:
Jsme světová sestava,
prohrát, to se nám nestává!
Na soutěžích se nám daří,
slunce na nás věčně paří.

Při útoku nás voda zchladí,
zůstáváme pořád mladí.
Milujeme závodění,
teď představíme sestavení.

Míša naše košařka,
koš vždy správně nasadí,
Pája a Majka u spoje jsou
parádně sehraný.

U mašiny Michal řádí,
dopředu už voda pádí.
S rozdělovačem Lucka dopředu maže,
je to náš Rambo, má svalnaté paže.
Verča s Pašem na terče stříkají
a světýlka v cukuletu blikají.

Pro medaile si opět kráčíme,
smáčené mundůry si sebou vláčíme,
pak už zbývá je náš nástup do Avie
a všichni vesele křičíme:“ÁDIÉÉÉ…“